عبدالله: افزایش فشار بر پاکستان سبب شکست گروه طالبان خواهد شد

رییس اجرایی حکومت گفته است که اعمال فشار جدی و از بین بردن لانه های امن گروه طالبان در پاکستان سبب شکست این گروه خواهد شد.

نشست امنیتی هالیفاکس سالانه در شهر هالیفاکس کانادا برگزار می شود. در این نشست بیشتر مقام های بلند پایه کشورها و کارشناسان نظامی اشتراک می کنند. امسال به نمایندگی از افغانستان عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت اشتراک کرده است. آقای عبدالله در این نشست با اشاره به حمایت شماری از کشورها از طالبان گفته است که با وجود این حمایت ها نظامیان کشور توانسته اند، تروریستان را با شکست مواجه کنند. رییس اجرایی افزوده است که راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان در میدان های نبرد تغییرات بزرگ ایجاد خواهد کرد و وضعیت به نفع نظامیان کشور رقم خواهد خورد.

آقای عبدالله افزوده است: “امیدوارم اعمال فشار جدی بالای طالبان و از بین بردن لانه های امن این گروه سبب شکست آنان شود. این تنها راه است که طالبان را وارد به مذاکره می سازد. هرلحظه‌ ای‌ که گروه طالبان فعالیت های تروریستی را کنار بگذارد، دروازه‌ های حکومت برای پذیرش این گروه باز است.”

رییس اجرایی حکومت در باره اینکه چرا جنگ در افغانستان طولانی شده گفته است که حمله آمریکا به عراق و کم توجهی نسبت به افغانستان از عوامل عمده به درازا کشیده شدن جنگ در کشور و روی کار آمدن دوباره طالبان است.

آقای عبدالله همچنان در دیدار با ینس ستولتنبرک دبیرکل ناتو در حاشیه نشست امنیتی هالیفاکس از تصمیم اخیر وزیران دفاع این سازمان در بروکسل ستایش کرده است. دبیرکل ناتو نیز گفته است که عملکرد نظامیان افغانستان در کار مبارزه با تروریزم ستودنی است.

نوشته‌های مرتبط


Top