شماری از آثار رهبر جهاد، مقاوت و شهید صلح کشور رونمایی شد

شماری از آثار رهبر جهاد، مقاومت و شهید صلح کشور امروز طی همایشی در کابل رونمایی شد. سخنرانان در این همایش در باره ابعاد علمی شخصیت استاد شهید صحبت کردند و او را عالم و سیاست مدار چیره دست خواندند. داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در این همایش تأکید کرد که واگذاری قدرت سیاسی از سوی استاد شهید نمونه بارز از علمیت و نکته دانی وی است.

چهارمین همایش رونمایی شماری از آثار رهبر جهاد، مقاومت و شهید صلح کشور استاد پروفیسور برهان الدین ربانی روز (یکشنبه ۲۶ سنبله/شهریور) طی همایشی در کابل برگزار شد. این مراسم با حضور شماری از رهبران جهادی، شخصیت های سیاسی، مقام های حکومتی و جوانان برگزار گردید. داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت کارکرد و تلاش های استاد شهید را راهنمودی برای نسل جوان عنوان کرد. آقای عبدالله گفت که واگذاری قدرت سیاسی از سوی استاد شهید نمونه بارز از علمیت و نکته دانی وی را نشان می دهد.

ویس احمد برمک نامزد وزیر وزارت امور داخله نیز دراین مراسم سخنرانی کرد. آقای برمک گفت که شهید استاد برهان الدین ربانی نقش کلیدی در شکل گیری تاریخ معاصر افغانستان داشت و آنچه که شهید صلح را از دیگران متمایز می کند از خود گذری در مذاکرات سیاسی و موافقت به انتقال مسالمت آمیز قدرت است. درهمین حال، عبدالهادی ارغندیوال وزیر سابق اقتصاد، کارکرد های شهید صلح استاد برهان الدین ربانی را در راستای ایجاد اخوت و برادری میان مردم ستودنی دانست و تاکید کرد که ایجاد صف واحد میان مسلمانان از اهداف اصلی استاد شهید بود.

تا کنون از شهید استاد برهان الدین ربانی ۲۶ اثر به چاپ رسیده است. نیم قرن مبارزه و رهبری، فرو مُرد قندیل محراب ها، پیغام رهبر، نگاهی به آثاری از استاد شهید، کاروان حرم و خط رهبر از تازه ترین آثار استاد برهان الدین ربانی است که از سوی مرکز تدوین آثار رهبر شهید رونمایی شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top