سفیر عراق در کابل: ما در برابر گروه تروریستی داعش به نیابت از همه جهان جنگیدیم

سفارت عراق در کابل می گوید که، مردم این کشور در جنگ با گروه تروریستی داعش به نیابت از تمام جهان جنگیده اند. سفیر عراق در کابل هشدار می دهد که گروه تروریستی داعش یک تهدید جدی برای تمام کشور های جهان است و افراد این گروه در شهر موصل عراق به گونه جدی نابود شده اند.

فرزدق زهیر الغلای سفیر عراق در کابل پس از آزادی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش در برابر کامره رسانه ها قرار گرفت و به پرسش هایی خبرنگاران پاسخ گفت. سفیر عراق در کابل می گوید که مردم عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش به نیابت از تمام کشورهای جهان جنگیده اند.

آقای الغلای می افزاید: “ما به نیابت از تمام کشورهای جهان جنگیده ای یم و وحشی ترین گروه تروریستی را نابود کرده ایم. این گروه برای تمام ملت های جهان یک تهدید بود.”

عملیات برای باز پس گیری شهر موصل نه ماه پیش آغاز شده بود و سر انجام با خیزش های مردمی در برابر این گروه آزاد شد. سفیر عراق در کابل می گوید که گروه تروریستی داعش به فجیع ترین شکل آن در عراق شکست خورده است.

در این میان سفیر عراق نقش نیروهای اییتلاف بین المللی را در بازپس گیری شهر موصل از کنترل تروریستان داعش مهم می خواند.

وی می گوید: “کشور های دوست و نیروهای ایتلاف با حمایت از حکومت عراق در نبر موصل نقش مهم داشتند. این پیروزی مربوط به تمام کسانی است که ما را در این نبرد کمک کرده اند.”

سال ۲۰۱۴ میلادی شهر موصل عراق گواه اعلام خلافت از سوی ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش بود. این شهر پس از سه سال، طی سه ماه محاصره، از دست افراد وابسته به گروه تروریستی داعش پس گرفته شد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top