داکتر عبدالله: مقام های پیشین خلاف قانون اساسی حرف نزنند

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت با اشاره غیر مستقیم به خواست حامدکرزی رییس جمهور پیشین مبنی بر گزاری لوی جرگه عنعنوی می گوید که مطرح کردن چنین خواسته های خلاف قانون اساسی است.

روز (پنجشنبه ۲۰ میزان/مهر) در کابل از بیست و یکمین سالرزو درگدشت آیت الله سید علی بهشتی یکی رهبران جهادی پیشین گرامیداشت شد. سخنرانان آیت الله سید علی بهشی را یکی از چهره های تاثیر گذار جهادی در کشور بیان کردند و گفتند که تلاش های وی در جهت اتحاد و پکپارچی اقوام کشور ماندگار خواهد بود. سخنرنان با تاکید به جایگاه علمی و مذهبی وی از عالمان دین خواستند که برای تامین صلح در کشور تلاش کنند. داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز در این همایش شرکت کرده بود. آقای عبدالله با تاکید به برگزاری انتخابات پارلمانی می گوید که راه مطرح شده از سوی سیاسیون برای عبور از بحران کنونی در چهارچوب قانون اساسی کشور گنجایش ندارد.

این در حالیست که حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور بهترین راه را در شرایط کنونی برای بیرون ‌رفت از معضلات، دایرشدن لوی جرگه عنعنوی دانسته است.

در همین حال، احمد ولی مسعود رییس بنیاد شهید احمد شاه مسعود با انتقاد از حکومت وحدت می گوید که این حکومت توان حل مشکلات و بحران کنونی کشور را ندارد.

آیت الله سید علی بهشتی یکی از رهبران نامدار جهادی کشور است. آقای بهشتی در زمان جهاد شورای اتفاق را بنیاد نهاد و پس از آن به حزب وحدت اسلامی یکجا شد و در جهاد نقش موثری ایفا کرد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top