استقبال وزارت دفاع ملی از کشته شدن رهبر گروه تروریستی داعش در کشور

وزارت دفاع ملی از کشته شدن ابو سعید رهبر گروه تروریستی داعش در کشور استقبال می کند و آنرا یک موفقیت بزرگ می داند.

افغانستان کشوریست که سال گذشته به ایتلاف جهانی ضد داعش که شصت کشور عضو آن است و از سوی آمریکا رهبری می شود، پیوست. گروه تروریستی داعش در دو سال اخیر چندین حمله مرگبار را در کشور راه اندازی کرد که بیشتر مکان های مذهبی هدف آن بود. بیشتر افراد این گروه در افغانستان اتباع کشورهای خارجی است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی ابوسعید، رهبر تروریستان داعش در افغانستان را کشته ‌اند. آمریکا می ‌گوید در عملیاتی که به کشته شدن ابوسعید منجر شده چند عضو دیگر داعش نیز کشته ‌شده ‌اند و به این ترتیب ضربه ای جدی به “برنامه ‌های این گروه برای گسترش حضورش در افغانستان” وارد شده است.

در همین حال، وزارت دفاع ملی کشور از کشته شدن ابو سعید رهبر گروه تروریستی داعش در افغانستان استقبال می کند و می گوید که کشته شدن وی یک موفقیت بزرگ است. آمریکا نیز کشته شدن ابوسعید را مهم دانسته و در شکست داعش در افغانستان اثر گزار بیان کرده است.

خبر کشته شدن ابوسعید سه ماه پس از کشته شدن عبدالحسیب، رهبر پیشین داعش در افغانستان منتشر شده است. به گفته وزارت دفاع آمریکا، ابوسعید در عملیاتی در ولایت کنر کشته شده است. سال گذشته نیز حافظ سعید، رهبر پیشین داعش در افغانستان کشته شد. در عین حال به تازگی خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی  داعش در عراق و سوریه نیز تایید شده است. هم اکنون افراد گروه تروریستی داعش در ولایت های شرقی و برخی از ولایت های شمالی کشور فعالیت دارند و چندی قبل آمریکا بزرگترین بمب غیر هسته ای به نام بمب مادر را بر ضد این گروه تروریستی در کشور استعمال کرد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top